Кикс Партизана у Хумској

Фудбалери Партизана одиграли су неријешено са Пролетером (0:0) на домаћем терену у мечу 16. кола Суперлиге Србије.

Била је ово једна од лошијих партија црно-бијелих у последње вријеме, док је противнички тим показао сјајну борбеност.

Од почетка меча играчи Пролетера су јасно дали до знања да нису дошли у Београд да изгубе.

Чак су и први запријетили. У четвртом минуту Вукасовић је покушао да доведе свој тим у вођство, али није успео.

Прву озбиљну шансу Партизан је имао у 11. минуту преко Марковића, ипак резултат је остао непромијењен.

Најозбиљнију прилику имао Јовић у 28. минуту, млади офанзивац је био у идеалној шанси за погодак, међутим није се баш најбоље снашао.

У другом полувремену на стадион Партизана се спустила магла која отежавала прилике и једном и другом клубу.

Поново је Марковић имао озбиљну шансу, са 16 метара упутио је страшан шут, али лопта је отишла изнад гола.

У 66. минуту досуђен је пенал за Партизан. Ипак, голман Пролетера Никола Петрић сјајно прочитао Рикарда.

Неколико минута касније, Рикардо је постигао гол, али исти је поништен због офсајда.

До краја меча Партизан је свe вријеме пријетио, али фантастични Петрић је више пута спасао мрежу свог клуба.

Ово је други реми Партизана у домећем првенству ове сезоне, док је Пролетер прекинуо низ од три пораза у домаћем шампионату.