Аврамовић водио Србију до победе у Словачкој!

Кошаркашка репрезентација Србије савладала је Словачку у гостима у оквиру квалификација за Светско првенство резултатом 71:63. Србија је остварила трећу победу у квалификационој групи, а најзапаженији био је плејмејкер Алекса Аврамовић са 24 поена

Србија је имала вишак од 13 поена на полувремену, али је потом дозволила ривалу да се готово потпуно врати у меч и добије наду за преокрет.

Ипак, Аврамовић, иако са повредом носа због које носи маску, одиграо је у одличном ритму цео меч и у финишу је одбраном и поенима сачувао победу Србије.

Србија је сјајно отворила утакмицу, доминантни су на центарским позицијама били Марко Јагодић-Куриџа и Душан Ристић, а значајан допринос у готово свим статистичким параметрима дали су Никола Јовић и Алекса Аврамовић.

Одлично је деловао српски тим, сарадња унутрашње и спољашње линије је била на завидном нивоу, а са таквом игром се наставило и у другој деоници, где је публика могла да види специјалне акције селектора Светислава Пешића.

Две од њих је тројкама искористио Бориша Симанић, подсетивши на акције које је Пешић у Барселони креирао за Николу Миротића па је српски тим на полувреме отишао са 13 поена вишка.

Словачка је у другој деоници показала како жели да нападне Србију – тројкама, одлично је одговарао Аврамовић, а трећа је донела још жустрију игру домаћих која је смањила разлику на седам поена до краја четвртине.

Домаћи су смањили чак и на пет поена, али је српски тим одличним реакцијама у одбрани и новим тројкама успео да одбије напад, врати двоцифрену разлику.

Меч, пак, није решен пре последња два минута – неколико лоших напада Србије је омогућило Словачкој поново да се приближи што је био знак за селектора Пешића да затражи минут одмора за финални договор.

„Одиграјте најбољи напад!“, поручио је Пешић својим изабраницима, одговор је био шут Алексе Раданова, али је резултат био кош за Словачку.

Одговор је имао Аврамовић, поготком и одличном одбраном за враћање разлике на осам поена на 35 секунди до краја дуела.

Плејмејкер Партизана је био најбољи у српском тиму са 24 поена и шест асистенција, а убацио је и пет тројки.

Сјајно га је пратио млади Никола Јовић са 13 поена и седам скокова, Душан Ристић је имао 12, а Бориша Симанић девет поена из три тројке.

На другој страни Владимир Броџијански је имао 22 поена, Марек Долежај је додао 17, а Ричард Кернер десет поена.