Демократе и Демос: Недопустиво да се у демократској држави 21. вијека воде интензивне кампање којима су мете жене

„Црногорско друштво се мора усмјерити ка прогресу, а не ка недоличним моделима понашања. Ако се не изборимо за санкционисање свих облика атаковања на припаднице женског пола дозвољавамо и отварамо путеве организованим хајкама на жене, на наше мајке и сестре”

Зденка Поповић, посланица Демократа

Црногорско друштво и институције морају снажно да се супротставе свим облицима атака на права и слободу жена, поручиле су чланице Демократске Црне Горе и Демоса.

Оне су нагласиле да је апсурдно уопште говорити о творцима неукусних илустрација, којима је посљедњих дана јавност преокупирана.

“Такви и слични атаци не одају слику демократског друштва којем тежимо. Сматрамо да је неопходно казнену политику на овом пољу посебно заоштрити, у ком правцу ће наш посланички клуб дјеловати и предложити одговарајуће интервенције Кривичног законика. Црногорско друштво се мора усмјерити ка прогресу, а не ка недоличним моделима понашања. Ако се не изборимо за санкционисање свих облика атаковања на припаднице женског пола дозвољавамо и отварамо путеве организованим хајкама на жене, на наше мајке и сестре”, поручиле се представнице Демократа и Демоса.

Ксенија Миловић, предсједница ОО Демос Никшић

Како наводе, недопустиво је да се у демократској држави 21. вијека воде интензивне кампање којима се као мете постављају жене, а све у циљу покушаја њихове дискредитације и остваривања политичких циљева незаконитим и неморалним методама.

“У постизборним периоду примјећујемо различите облике недопустивих атака на припаднице женског пола, који јасно упућују на то да је неопходно предузети конкретне мјере како црногорско друштво не би ушло у зону суноврата, људско достојанство нема цијену, нити се може купити. Угрожавања нечијег достојанства на начине које смо могли видјети у нашој стварности, представљају дегутантан чин, који је морално, врједносно и законски недопустив”, рекле су чланице обје партије.

Додају да свако, сходно члану 47 Устава Црне Горе, има слободу изражавања и то се свакако треба афирмисати.

“Међутим, став 2 члана 47 такође изричито прописује ограничење ако се слобода изражавања злоупотријеби на овај начин. Сматрамо да оваква порука представља повреду угледа и морала цијелог нашег друштва”, закључује се у заједничком саопштењу.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest