Хиљаде заражених и милионске донације на рачун НКТ а ни помена да се сагради КОВИД болница: Умјесто тога прави се нови трг у Главном граду

Треба ли Црној Гори ковид болница, заслужује ли Главни град општу болницу која би растеретила Клинички центар Црне Горе, у којем се лијече осигураници из цијеле државе?

Душко Марковић, НКТ, (Фото: Влада Црне Горе/Twitter)

Треба ли Црној Гори ковид болница, заслужује ли Главни град општу болницу која би растеретила Клинички центар Црне Горе, у којем се лијече осигураници из цијеле државе?

У Црној Гори је тренутно 10.708 активних случајева заразе ковид 19, а од почетка избијања епидемије тај број је прешао 35 000.  Сваког дана, по сопственом признању медицинских радника, све је већи притисак на здравствени систем, који је због умора, исцрпљености готово пред колапсом, имајући у виду, да и поред рестриктивних мјера, које је прописало Национално координационо тијело, број заражених и даље расте.

Како сазнаје наш портал, скоро сва одјељења у Клиничком центру, као и у општим болницама које су означене као ковид, су претоврена у ковид одјељења, а тренутно нема амбулантних прегледа, осим у хитним случајевима.

Поред милионских донација, на рачун НКТ, чини се, није ни разматрано да се у условима у којима се Црна Гора налази, безмало већ годину дана, сагради ковид болница.

ДПС деценијама обећава Општу болницу у Подгорици, па се то није догодило, а не да направе болницу за годину дана, казала је у разговору за  ИН4С, др Вера Булатовић, специјалиста интерне медицине, посланицом ДФ у прошлом скупштинском сазиву.

Ковид болница у Батајници изграђена за 4 мјесеца

Ако је Црна Гора друга у свијету по оболијевању а осамнаеста по броју смртних слуцајева од корона инфекције, њени грађани имају право да знају шта њихова Влада ради, односно код нас тзв. НКТ, казала је др Булатовић.

„Вапаји здравствених радника да је стање у здравству Црне Горе алармантно свакодневно су гушили су ДПС менаџменти по оној „три путс изречена лаж постаје истина“, док је испод површине кључало, доктори одлазе, здравствени радници незадовољни својим статусом, као и проблем неадекватне набавке љекова и медицинских средстава“, истиче Булатовић и додаје:

Мантра оних који су владали 30 година, „заштита јавног здравља је приоритет“, требала је да прекрије стварне недостаке.

„Лидери у региону“ немају градску болницу у Главном граду у ком живи готово трећина становника државе.

КЦЦГ отворен је 1974. и од тада у Црној Гори имамо техничку и пројектну документацију, урбанистичке пројекте чак и финансијску потпору капиталног буџета из ИПА средстава – бесповратну финансијску подршку, имамо све то у предизборним обецањима, али само у предизборним обећањима, казала је.

Градска болница Подгорице планирана је у Маслинама, планом развоја из 2012, али ти је осванула НАТО касарна, а последње предизборно обећање је Градска болница у КО Дајбабе.

На Батајничком путу, Република Србија је изградила ковид болницу капацитета преко хиљаду кревета, на око осамнаест хиљада квадрата и која је завршена за четири мјесеца, трошкови се процјењују на око 27-28 миллиона, а до Св. Николе биће завршена још једна у Крушевцу.

Болница у Вухану од двадесет пет хиљада квадрата завршеној за пет дана убраја се у научну фантастику за Црну Гору, нагласила је.

„Домаћинско“ управљање новцем грађана Црне Горе у постизборном периоду од стране одлазеће власти потврдило је да здравство није препознато као приоритет, казала је др Булатовић и подсјетила да реновирање трга у Подгорици, који као по неком правилу, наново реновира сваки градоначелник, кошта колико пола Батајничке болнице.

ИН4С

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest