Кликовац и Медојевић хоће на чело полиције

НОВА ИМЕНА НА ЛИСТИ КАНДИДАТА У ТРЦИ ЗА ДИРЕКТОРА УП
Кликовац и Медојевић хоће на чело полиције
Управи за кадрове до сада је достављено пет кандидатура за шефа Управе полиције – на јавни конкурс јуче се и званично јавио Зоран Брђанин


Кликовац и Медојевић, Фото: Зоран Ђурић/Саво Прелевић

Нова имена на листи кандидата у трци за директора Управе полиције – шеф Оперативно комуникационог центра Драган Кликовац планира да у понедјељак 19. јануара, посљедњег дана конкурса, поштом достави документацију Управи за кадрове.

Кликовац, полицијски официр, био је командир у Херцег Новом, неколико година провео је на мјесту шефа саобраћајне полиције, а у посљедње двије године руководи ОКЦ-ом Управе полиције.

И адвокат Дражен Медојевић требало би да се укључи у тијесну трку за шефа УП. “Нисам још предао документа”, одговорио је Медојевић “Вијестима”.

Управи за кадрове до сада је достављено пет кандидатура за шефа Управе полиције – на јавни конкурс јуче се и званично јавио Зоран Брђанин, а током седмице документа су предали дугогодишњи службеник УП Зоран Брауновић, адвокат Владан Дрецун и бивши начелник пљеваљске полиције Пеђа Тањевић али и начелник будванске полиције у вријеме АБ револуције Војо Лаковић.

“Предао сам документацију прије два дана”, потврдио је јуче “Вијестима” Тањевић.

Брђанин је био командир у Херцег Новом, начелник которске полиције, био је помоћник Горана Даниловића у прелазној влади 2016. године, а у посљедње двије године је шеф Одјељења за анлитику и унапрјеђење рада полиције. Тањевић се води као нераспоређени кадар након што је послије дисциплинског поступка 2017. године смијењен са позиције шефа полиције у Пљевљима.

Изненађење на конкурсу Управе за кадрове је кандидатура професора Лаковића, који готово три деценије није радио у полицијском систему.

Лаковић је сада декан на Факултету безбједносних наука у Бањалуци, гдје је и професор на неколико предмета из безбједности.

Он је каријеру почео 1981. године у Македонији, а онда је 1984. године прешао у Црну Гору гдје је неколико година био командир у Будви. Шеф у будванској полицији био је од 1987. до 1989. године, а потом до 1994. начелник у ЦБ Бар. Лаковић је након тога напустио полицију и годинама је радио у Управи царина као шеф службе за сузбијање кријумчарења и царинске истраге, а потом и као ревизор у Савезној управи царина, али и у царинском систему Србије.

“Послао сам документацију 13. јануара”, потврдио је Лаковић “Вијестима”. Судећи по томе ко је узео документацију из кадровске службе МУП-а, намјеру да се до понедјељка пријаве на конкурс имају и шеф СПО Драган Радоњић, Предраг Шуковић, Миодраг Лаковић, Драган Арсовић, Драган Павличић…

Управа за кадрове 28. децембра расписала је конкурс за директора Управе полиције, а да би неко постао први полицајац мора да има најмање 15 година радног искуства на пословима са високом стручном спремом, од чега најмање пет година на руководећим позицијама у полицији, суду, тужилаштву или Агенцији за националну безбједност.

“Провјера компетенција, знања и способности кандидата за попуну радног мјеста старјешине органа управе, спровешће се у складу са чланом 58 Закона о државним службеницима и намјештеницима. То подразумијева израду писаног рада, који садржи сагледавање приоритета и предлога за унапређење процеса рада, односно стања у области рада за коју се кандидат именује, односно поставља”, пише у конкурсу Управе за кадрове.

Кандидат, који је остварио више од 50 одсто бодова на писменом тесту мора да прође и интервју.

Министар МУП-а Сергеј Секуловић раније је позвао све професионалце, који испуњавају законске услове, да се пријаве.

“На челу полиције волио бих да видим професионалца у чији интегритет нико не сумња и који има потребан ауторитет”, казао је недавно Секуловић.

Лаковић: Да никад више не буде партијске полиције
Војо Лаковић је казао да сматра да може помоћи да полицијска служба никада више не буде партијска, већ професионална.

Говорећи о мотиву због којег се кандидовао за директора Управе полиције, он је Вијестима одговорио:

“Зато што сам рођен у Црној Гори, што сам радио у Будви, што су ми дјеца порасла и живе у Будви – Петровцу. Што се Црна Гора ослободила и што сматрам да могу помоћи у демократском развоју службе – да никад више не буде партијске полиције већ само професионалне”, казао је Лаковић.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest