Ковачевић: Трудимо се да радимо најбоље што можемо

Foto: Pogled.me

У сусрет 18. Септембру, Дану општине Никшић, о урађеном, реализованим пројектима али и плановима за развој града, у емисији Контакт , гост је Марко Ковачевић, предсједник Општине Никшић.

Предсједник Општине Марко Ковачевић на самом почетку казао је да је веома задовољан урађеним у протеклом периоду.

На питање каква је тренутно ситуација у општинској каси, Ковачевић одговара:

“Знате када смо досли, у буџету је било око 1 500 000е, а сада имамо негдје око 6 милиона еура, то говори о раду Локалне самоуправе и сада грађани знају гдје њихов новац иде.”

Ковачевић је прокоментарисао и уређење путне инфраструктуре, првенствено у мјесним заједницама и руралним подручјима општине.

“Нас асфалт није предизборни, преко 150 путних праваца у 29 мјесних заједниоца је урађено, то је велики успјех за ово годину дана. Свакодневно нам стизу захтјеви од грађана из МЗ када је у питању асфалтирање путних праваца, ми то сортирамо, слажемо и трудићемо се да до краја мандата стигнемо да урадимо што више путне инфраструктуре”, истиче Ковачевић.

Предсједник Општине је навео шта је све урађено у протеклом периоду, између осталог поменуо је проблем расвјете И истакао да ће пројекат којим је предвиђена замјена расвјете на цијелој територији општине Никшић, бити завршен у наредних 240 дана.

Што се тиче нове зграде РТВНК, Ковачевић наглашава да је тендер завршен и да радови ускоро почињу. Како каже очекује се да ће овај пројекат бити завршен у наредних годину и по дана. “Тиме ћемо добити и Дом револуције у новом руху, а РТВНК добије адекватан простор какав и заслужује”, казао је Ковачевић.

Оно што је веома важно је и то да је у процедури и јавни позив за санацију депоније Мислов до. Ковачевић напомиње да је урађено 3Д термално снимање, направљена је и студија о изводљивости санације саме депоније, а како каже предсједник, за то је потребно 200 000 еура.

„Добили смо обећања од Владе да ће она та средства опредијелити, међутим због сајбер напада, тај процес још увијек није завршен“ , наводи Ковачевић.

Како каже оптимиста је када је у питању проблем у вези са депонијом Мислов до, јер имају конкретан план за санацију овога проблема.
Асфалтирање пута до Капетановог језера изазвало је полемику и различита мишљења јавности. Наиме, Ковачевић истиче да се изненадио јер није мислио да ће грађани на један такав пројекат имати примједбе, јер, како каже, знали су какав је став мјештана по том питању, а сами мјештани су и тражили да се пут адаптира и шљунак замијени асфалтом. “Добро што је дошло до полемике у јавности јер је самим тим скренута пажњу на Капетаново језеро, па је оно сад много посјећеније.”

Ковачевић је говорио и о проблему са којим се боре радници Жељезаре.

У разговору са самим радницима дошао сам на идеју да би ЕПЦГ могла да купи Жељезару, а тако радници остану на својим радним мјестима. Постоје велики енергетски потенцијали када је Жељезара у питању, могли би да се ураде соларне елктране, а кроз то бисмо касније могли да привучемо и разне инвеститоре. Комплекс Жељезаре је изузетно велики гдје може да се смјести више фабрика. Прекјуче сам био са стручњацима из Србије, који се баве тим послом у дијелу фабрике, ковачнице и челичане. Импулси су били позитивни, тако да постоји могућност да радници баш у том секторун остану запослени када је купи Електропривреда„, казао је Ковачевић.

Предсједник је изразио наду да ће се млади људи вратити у Никшић.

„Не знам колико ћемо људи успјети да вратимо, али ми се надамо да ћемо успјети да задржимо ово што сад имамо, и ако то успијемо много смо урадили, то нам је и први циљ“, истакао је је предсједник Општине .

Побољшањем путне инфраструктуре отварамо могућност за сеоски туризам, увјерен је Ковачевић.

Подршка коју је локална самоуправа дала овогодишњим културним манифестацијама означава жељу руководства Општине да прошири туристички потенцијал нашег града.

На питање о спортским потенцијалима града Ковачевић је казао да је цил да обезбиједити најбоље услове за рад свим спортским колективима.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest