Моћна Србија: Одлични „орлови“ разбили Словенију у Лиги нација

Фудбалска репрезентација Србије уписала је прву победу у Б дивизији Лиге нација. „Орлови“ су на стадиону „Рајко Митић“ победили Словенију са 4:1.

Ово је оно што је требало изабраницима Драгана Стојковића Пиксија – повратак на тријумфални колосек. Норвешка је очигледно била лош дан. Против „дежела“ се вратила препознатљива игра из квалификација која сваког навијача може да радује, пишу Новости.

Селектор је измешао карте у односу на дуел са скандинавском селекцијом, али то није спречило Србију да од старта наметне жесток ритам. То је одмах условило одличном приликом коју није искористио Ђорђе Јовановић, шутирао је из изгледне позиције високо преко гола.Напади пред голом Јана Облака су наставили да се ређају. Награда је стигла у 24. минуту. Александар Митровић је натрчао на одбијену лопту и главом је закуцао у мрежу ривала. Био је 45. гол нападача Фулама рекордера по броју погодака у дресу са државним грбом.

Недуго после вођства уследио је хладан туш за нашу репрезентацију. Непажњу у одбрани је искористио Петар Стојановић и на сјајан начин савладао Предрага Рајковића.

Није то много утицало на Србију. Приступ игри се није променио ни у другом полувремену. На терен су од старта наставка заиграли Радоњић, Јовић и Тадић и то се испоставило као одличан избор Стојковића.

Радоњић и Јовић су успели да постигну гол, док је капитен „орлова“ уписао две асистенције. Најпре је то урадио у 56. минуту када је Милинковић-Савић после корнера погодио мрежу ривала, а потом и у другом минуту надокнаде. Одлично је упослио Радоњића који се одлично снашао испред гола ривала.

Јовић се у стрелце уписао такође главом и то после центаршута Живковића са десне стране. Занимљиво једино је брзоноги крилни играч дао гол ногом за Србију на овом мечу.

Србија наредни меч у Лиги нација игра у четвртак од 20.45 против Шведске у гостима