Ниманбегу: Коначан став о иницијативи за неповјерење Влади заузећемо на нашим партијским органима

Демократска партија социјалиста обавијестила нас је да ће поднијети иницијативу за гласање о неповјерењу Влади и на крају крајева она је била очекивана, казао лидер Форце, Генци Ниманбегу.

“То не само 3. августа када је потписан Темељни уговор, већ на неки начин и 8. јула када је на Влади, на један веома бучан и брз начин утврђен предлог уговора. Ја сам био судионик једног од разговора координације и дан прије, 7. јула, је од конституената ове парламентарне већине јасно било да преовладава став да се размотри о Нацрту уговора на Влади, да се побољша, промијени и учини прихватљивијим за све”, казао је Ниманбегу у емисији на Телевизији Црне Горе.

Иницијативу за гласање о неповјерењу Влади, каже, нису потписали јер “имамо унутар Владе једног министра”.

“Такође, иницијативу и став о томе треба размотрити у оквиру наше коалиције гдје је више конституената. Ми ћемо коначан став заузети на нашим органима”, казао је Ниманбегу.

Истиче да је, током преговора састављања владе, имао другачији став од других мањинских партија, а то је, каже, да се формира политичка влада.

“Изражавам жаљење што ова Влада збиља оно што је себи зацртала користи оно што погодује појединим актерима, не оно што би требало бити крајњи домет једне демократије а да су то гласови већине. Већина је 41 посланик. У ситуацији када Влада доведе себе у позицију да послије 100 дана је на тапету изгласавања неповјерења у парламенту, онда то говори да није довољно радила на зацртаним циљевима”, истиче Ниманбегу.

Сматра да је Темељни уговор “један од приоритета мањег дијела конституента у актуелној Влади – СНП, УРА”.

“Сви смо знали да је то један од приоритета, али нису били наши приоритети. Што се тиче наших приоритета, мислим да их нисмо реализовали у ових 100 дана”, нагласио је лидер Форце.

Евидентно је, каже, да нема скупштинске већине више.

“Већина која је 28. априла формирала Владу, више не постоји. Приоритети Судски савјет, Уставни суд… нису остварени”, додао је он.

Сматра да ће се вјероватно ићи ка томе да се формира влада која ће довести до парламентарних избора.

Говорећи о темељном уговору, Ниманбегу каже да је то једноставно питање “било би ријешено годинама уназад”.

“Ми као Албанци покушавали смо бити што мање у првом реду што се тиче подржавања или не. Одређене партије и ја лично за одређене формулације у том уговору преферирао бих да су другачије. “, рекао је Ниманбегу.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest