Партизан савладао Морнар у Бару

Екипа Партизана је стигла до нове побједе у АБА лиги, овога пута против Морнара у Бару резултатом 64:66

Партизан је кренуо беспрекорно у дуел, ношен сјајним Копривицом који је био нерешива енигма за домаће у „Тополици“.

Очас посла је било +14 за госте, бриљирао је и Грегор Глас који је тројком успео да заврши посао у првој четвртини.

Црно-бели су имали и серију од 10:0 којом су стекли двоцифрену предност, пар пута су је испустили до краја полувремена, али је Смаилагић преузимао одговорност у завршници друге четвртине и са пет узастопних поена и добрим одбранама је донео Партизану и +15.

Добра одбрана је красила Партизан током већег дела овог меча, али је напад тотално стао у трећој четвртини.

Промашаји су се низали један за другим, и то не само на кошу на који је нападао Партизан, а скоро 4 минута нисмо видели нити један поен.

Морнар је успео да смањи резултат на достижних 49:41 на уласку у последњу деоницу.

Јеремић је погодио своју другу тројку почетком последње четвртине, а Партизан је држао Смаилагић, имао је и фантастично закуцавање. Утисак је да је Морнар са бољим шутем могао да стигне и до егал завршнице, али су наставили да промашују тројке домаћи па је уследила казна.

Смаилагић је био тај који је контролисао све, бележио је скокове у нападу, поене, а на другој страни је бриљирао Гордић. Ипак, на ближе од 3 поена Морнар није успео да се спусти.

Бекови Партизана су били веома слаби у другом полувремену, али је зато Смаилагић радио све, погодио је нову тројку након што је одиграо фантастичну одбрану на Гордићу који је могао да смањи на -2.

Мозли је успео да спусти екипу Морнара на само 3 поена заостатка на 35 секунди до краја утакмице, потом је по други пут на утакмици изблокирао Смаилагића, али је Ледеј израстао у јунака утакмице пошто је ухватио „ничију“ лопту и погодио два слободна бацања за +5 на 14 секунди до краја.

Немања Гордић најефикаснији код домаћина са 18 поена, Смит је имао 10. Код победника Смаилагић 18 поена и 7 скокова, Копривица је остао на 14 поена постигнутих из првог полувремена, а Ледеј је додао 11 поена и 7 скокова.