Прва побједа Нотингема у Премијер лиги након више од двије деценије

Нотингем Форест је остварио прву победу у Премијер лиги послије више од 20 година, тачнике од сезоне 1998/99. Уз доста среће „шумари” су на свом „Сити граунду” надиграли фаворизовани Вест Хем 1:0.

Финиш полувремена у Нотингему био је фантастичан. Најприје је Бенрама постигао погодак, остао је усамљен, рутински је савладао Хендерсона, али је послије прегледаног ВАР снимка гол оправдано поништен, због прекршаја нападача „чекићара” Антониа.

Трајао је тај прекид безмало три минута, а пауза је очигледно пријала домаћину. У трећем минуту надокнаде некадашњи шампион Европе постигао је први гол по повратку у друштво најбољих, и то уз много среће. Одбијала се лопта готово у петерцу гостију од играча Нотингема, на крају је срећно погодила Нигеријца Авонијиа.

И прије завршнице прво полувреме је било изузетно узбудљиво, ређали су се напади са обје стране, али су нападачи били непрецизни, или ако би шутирали у оквир гола, чувари мреже би те ударце заустављали сјајним интервенцијама.

На старту другог полувремена настављено је у истом ритму, али је најприје оправдано поништен погодак Джонсона у 54. минуту, а потом се догодио и кључни детаљ меча у 65. минуту. Вест Хем је добио једанаестерац, Деклан Рајс је преузео одговорност, али му је Хендерсон ухватио „живу лопту”.

Резултати: Астон Вила – Евертон 2:1 (1:0) /Ингс 31, Буендија 86 – Дињ 87аг/, Манчестер Сити – Борнмут 4:0 (3:0) /Гундоган 19, Де Брујне 31, Фоден 37, Лерма 79аг/, Арсенал – Лестер 4:2 (2:0) / Жесус 23, 35, Джака 55, Мартинели 76 – Салиба 53аг, Медисон 74/, Вулвс – Фулам 0:0, Брајтон – Нјукасл 0:0, Саутемптон – Лидс 2:2 (0:0) /Арибо 72, Вокер-Питерс 81 – Родриго 46, 60/, Брентфорд – Манчестер Јунајтед 4:0 (4:0) /Дасилва 10, Јенсен 18, Бен Ми 30, Мбуено 35/; недјеља: Нотингем – Вест Хем 1:0 (1:0) /Авоњи 45+2/, од 17.30: Челси – Тотенхем; понедјељак од 21: Ливерпул – Кристал Палас.