Разиграна Црна Гора савладала БиХ и направила још један корак ка Мундобаскету

Кошаркашка репрезентација Црне Горе савладала је Босну и Херцеговину 88:69 и направила још један корак ка пласману на Мундобаскет.

У „Морачи“ је било неизвјесно само у првих пет минута. Црна Гора је направила серију 7:0, отишла на 18:13, а гости у посљедња четири минута прве четвртине постигли само четири поена.

У првој четвртини Кендрик Пери је са седам поена носио Црну Гору, а онда су у другом периоду одличне роле имали Марко Симоновић и Владимир Михаиловић. Одбрана је одлично радила посао у другој четвртини, гости су за 10 минута постигли само 11 поена, па је до одласка на одмор било 15 поена вишка – 41:26.

Гости су запријетили почетком треће четвртине, пришли на минус 12 (47:35), имали неколико напада да приђу на једноцифрени заостатак, али су били непрецизни. Услиједила је серија Црне Горе 10:0 преко Бојана Дубљевића и Петра Поповића, потом је погодио Михаиловић, па је екипа Бошка Радовића отишла на 22 поена предности – 57:35.

Тада је све било ријешено, иако је БиХ након пет поена Мусе у четвртој четвртини пришла на 74:60. Михаиловић је погодио тројку за 77:60 и ставио тачку на утакмицу.

Михаиловић је био најефикаснији са 18 поена. Поповић и Пери су убацили по 15, а Дубљевић 12 поена. Немања Радовић је меч завршио са 10 поена.

Код БиХ 20 поена Робертсона, 19 Мусе и 13 Нуркића.

Црна Гора у суботу, у наставку квалификација гостује Литванији.

Извор: Вијести