Рукометаши Црне Горе на Свјетском првенству послије 10 година

Рукометаши Црне Горе изборили су пласман на Свјетско првенство у Шведској и Пољској, пошто су у реваншу баража у Подгорици надомјестили два гола заостатка из првог меча са Грчком. Изабраници Зорана Рогановића су у препуној „Морачи“ славили резултатом 33:25 (16:12).

Домаћи су цијелим током били у вођству, отворили су меч са 3:0, а серијом 4:1 у финишу првог полувремена су се одлијепили на 16:11. У том интервалу голман Небојша Симић је имао неколико нестварних одбрана. Обранио је чувар мреже Црне Горе и седмерац десном крилу Димитриосу Цирасу, нерјешивој енигми за одбрану „црвених” до тог момента.

Ипак, Грци су након одмора убрзали игру и смањили на минус један (17:18) у 36. минуту.

Разбранио се тада поново Симић, а кључна је била серија „црвених” 6:1, којом су дошли до 27:21, пред последњих 10 минута.

Рукометаши Црне Горе ће у Шведској и Пољској уписати други наступ на планетарним шапионатима, а први пут након 10 година чекања.

Најефикаснији актер меча био је Бранко Вујовић са девет голова. Цирас је на другој страни постигао гол мање.

На почетку меча је црногорском репрезентативцу Милошу Вујовићу уручена златна лопта као награда за титулу најбољег лијевог крила на претходном Европском првенству.

Црна Гора – Грчка 33:25 (први меч 23:25), Мађарска – Израел 31:22 (32:33), Хрватска – Финска 36:22 (34:21), Холандија – Португал 28:35 (33:30), Исланд – Аустрија 34:26 (34:30), Србија – Словенија 23:20 (34:31), Фарска острва – Нјемачка 27:33 (26:34), почело у 19 сати: Сјеверна Македонија – Чешка (24:24). Белгија је прошла директно пошто је ИХФ изабацио Русију.