Само амбасадор Перовић оправдао одсуство: Није дошао на консултације због здравствених проблема

МВП је све амбасадоре и шефове дипломатских представништава Црне Горе позвало на консултације до 18. јануара, а долазак није оправдало пет амбасадора

Жељко Перовић

Амбасадор Црне Горе у Аустрији Жељко Перовић једини је од шефова дипломатско конзуларних представништава који се нису одазвали на консултације Министарства вањских послова (МВП), који је послао оправдање, речено је „Вијестима“.

Перовић није дошао у МВП, како је пренијето, због здравствених проблема.

МВП је све амбасадоре и шефове дипломатских представништава Црне Горе позвало на консултације до 18. јануара, а долазак није оправдало пет амбасадора.

То су Миодраг Влаховић (Ватикан), Дарко Пајовић (Кина), Сања Влаховић (Италија), Вера Кулиш (Њемачка) и Небојша Калуђеровић (САД).

Ове амбасадоре је, осим Калуђеровића и Перовића, МВП раније опозвало. Опозвани су и амбасадор у Србији Тарзан Милошевић, амбасадорка у Уједињеним Арапским Емиратима Душанка Јекнић и амбасадор у Босни и Херцеговини Обрад Мишо Станишић. Опозив је предсједник државе Мило Ђукановић одбио да потпише, образлажући такву одлуку тиме да предлоге нису пратила објашњења.

Калуђеровићу истиче мандат 31. јануара када одлази у пензију. Из МВП су раније казали да ће, имајући у виду чињеницу да недолазак на амбасадорске консултације без оправданог разлога, представља тежу повреду службене дужности, против опозваних амбасадора покренути дисциплински поступак.

“Окончањем дисциплинског поступка, опозваним амбасадорима би могао престати и радни однос у Министарству вањских послова”, рекли су из МВП. Према Закону о вањским пословима, неизвршавање или несавјесно, неблаговремено или немарно извршавање послова или налога, спада у теже повреде службене дужности, за шта су предвиђене четири могуће казне – новчана, од 20 до 30 одсто зараде исплаћене за мјесец у којем је изречена, у трајању до шест мјесеци, затим забрана упућивања на рад у дипломатско-конзуларно представништво на период до двије године, забрана напредовања до двије године и престанак радног односа.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest