Шампионска трка између градских ривала у Серији А се наставља

Шампионска трка између градских ривала у Серији А се наставља – Интер је славио у Удинама у 35. колу 2:1.

Није допустио актуелни шампион још један кикс и прилику да Милан последња три кола дочека са четири или пет бодова предност. Силовито је кренула чета Симонеа Инзагија на „Фриулију” и већ у 12. минуту повела преко Ивана Перишића. У 39. минуту Един Џеко је пао у шеснаестерцу, а на асистенцију ВАР судија Кифи је досудио најстрожу казну за Интер. Лаутаро Мартинез је погодио стативу, али је имао среће да му се лопта одбије на главу и затресао је мрежу за 2:0.

Покушао је Удинезе у наставку нешто да направи. Чак је успио да смањи голом Пусета у 72. минуту. Артуро Видал је у 79. минуту затресао мрежу, али је гол поништен због офсајда и најављена је драма. Нападале су „зебре“, али ипак нису успјеле озбиљније да угрозе „нероазуре”, који су остварили веома важну побједу и остали на два бода мање од Милана.

Резултати: Каљари – Верона 1:2 (0:2) /Педро 57 – Баржак 8, Капрари 44/, Наполи – Сасуоло 6:1 (4:0) /Кулибали 7, Осимен 15, Лозано 19, Мертенс 21, 54, Рахмани 80 – Лопез 87/, Сампдорија – Ђенова 1:0 (1:0) /Сабири 25/, Специја – Лацио 3:4 (2:1) /Аду 9, Агудело 35, Христов 56 – Имобиле 33пен, Проведел 54аг, Милинковић Савић 68, Ачерби 90/, Јувентус – Венеција 2:1 (1:1) /Бонући 7, 76 – Араму 71/, Милан – Фиорентина 1:0 (0:0) /Леао 82/, Емполи – Торино 1:3 (0:0) /Зурковски 56 – Белоти 79пен, 87пен, 90+6/, Удинезе – Интер 1:2 (0:2) /Пусето 72 – Перишић 12, Мартинез 39/, Рома – Болоња (20.45), понеђељак: Аталанта – Салернитана (20.45).