Srbija bolja od Crne Gore: Palo 26 golova, pobjednika odlučili peterci

Drama u Fukuoki na Svjetskom prvenstvu vaterpolu. Srbija je posle ruleta i peteraca srušila Crnu Goru, osvojila drugo mjesto u grupi i izbjegla najverovatnije Hrvatsku u osmini finala.

Posle “regularnog dijela igre”, gdje su delfini konstantno bili u zaostatku osim u posljednjem minutu bilo je 13:13, a na petrcima su se igrači Srbije bolje snašli i slavili 4:2, odnosno 17:15 i tako zakazali meč u nokaut fazi sa trećim iz grupe gdje su već obezbijedili plasman dalje Mađarska, Hrvatska i Japan. Ako bude sve po pravilima, bez kalkulacija, Srbija će izbeći “barakude” i igrati meč osmine finala sa domaćinom, prenose „Novosti“.

Strašno otvaranje meča i prva četvrtina Crne Gore, koja je imala pet golova prednosti 0:5. Đuro i Vasilije Radović,  kao naturalizovani Bjelorus Averka su mučili žestoko “delfine”. Srbija se nekako konsolidovala i otišla na prvi odmor sa samo “minus” tri – 3:6.

Druga četvrtina je bila u tonovima Srbije, odličnu su bili Radulović i Jakšić. Treba istaći i golmana Mišovića, koji je zamijenio Mitrovića i spustio roletnu na golu delfina. Pred kraj prvog dijela razgoropadio se i Vučinić, pa je Srbija na nešto veći odmor otišla sa samo minus jedan – 7:8.

U nastavku igre smo vidjeli drugu Srbiju koja je konstantno jurila minus za Crnogorcima. Mučili su se izabranici Vladimira Gojkovića u napadu, a Srbija je dobila strašnog Radulovića, koji se poigravamo sa odbranom “ajkula”. Fenomenalnim golom Averke crnogorska reprezentacija opet odlazi na plus tri – 7:10. A onda kao da je izašla nova Srbija. Đorđe Vučinić sjajnim golom donio ponovo minimali zaostatak – 9:10.

Posle konstantnog lovljenja rivala Srbija je konačno ulovila Crnu Goru četiri minuta prije kraja golom Ranđelovića – 12:12. Imala je Srbija  i prednost posle sjajnog gola Radulovića, ali 19 sekundi prije kraja Ukropina postavlja konačnih 13:13 i otišlo se na izvođenje peteraca.

Drašović je otvorio sigurno za Srbiju, Perković odgovorio, na golu Srbije u petercima je bio iskusni Mitrović. Radulović je nastavio gdje je stao u “regularnom dijelu”, a Đuro Radović promašuje. Vučinić je doveo Srbiju na korak od željenog drugog mjesta, a Jakšić i Mitrović potvrdili.