Србија на крилима Николе Јокића од -15 до побједе против Италије у пријатељском мечу

Србију је дабл-дабл учинком до победе предводио Никола Јокић, забиљеживши 18 поена, 10 скокова, Фонтекио код Италијана убацио 25 кошева

Кошаркаши Србије побиједили су вечерас Италију са 90:86 (24:23, 20:30, 21:19, 25:14), у пријатељском мечу на ДББ Суперкупу у Хамбургу.

Србију је дабл-дабл учинком до победе предводио Никола Јокић, забиљеживши 18 поена, 10 скокова и пет асистенција. Пратили су га Владимир Лучић, Василије Мицић и Никола Милутинов са по 15 поена.

Код Италије су се издвојили Симоне Фонтекио са 25, Николо Мели са 17 и Нико Манион са 16 поена.

У првој деоници виђен је егал меч, да би у другој четвртини Србија одиграла лоше у фази одбране, и дозволила Италији да са девет поена предности оде на одмор 44:53.

Италију су до предности на полувремену предводили Симоне Фонтекио са 14 и Николо Мели са 12, док се код Србије издвојио Никола Милутинов са 13 поена.

„Азури“ су у трећој четвртини ишли и до максималних 15 поена предности (70:55), да би „орлови“ до краја те дионице смањили заостатак на седам поена и направили добру подлогу за оно што је услиједило – потпуни преокрет.

Изабраници Светислава-Карија Пешића боље су заиграли у посљедњој четвртини, посебно у фази одбране, и успјели да преокрену резултат и у пенал завршници забиљеже побједу.

Србија ће други меч на турниру играти против бољег из дуела домаћина Њемачке и Чешке.

Извор: Вијести