Србија се након побједе над Канадом пласирала у финале Лиге нација

Одбојкашице Србије савладале су Канаду резултатом 3:1 (25:20, 25:14, 20:25, 25:22) и на тај начин, утакмицу пре краја Интерконтиненталне рунде такмичења, избориле пласман на финални турнир четврте Лиге нација.

Одбојкашице су оствариле седму победу у најкомерцијалнијем одбојкашком такмичењу, довољну да се и математички обезбеди пласман на „фајнл-ејт“, који ће се од 13. до 17. јула одиграти у Анкари (Турска).

Утакмица против Канаде одиграна је у прелепом амбијенту дворане „Севен Чифс“, у којој су и Српкиње имале огромну подршку наших исељеника, који живе у држави Алберта.

Актуелне светске шампионке за само 46 минута игре повеле су 2:0.

Највећа борба виђена је у четвртом сету. Водиле су домаће 13:8, а онда је Србија уз сјајан учинак Бјелице и Катарине Лазовић пришла на поен заостатка (12:13), да би пар минута касније, грешком противника стигла и до изједначења (15:15).

У неизвесној завршници, од „минус два“ (15:17), Српкиње су стигле до потпуног преокрета. Поново уз сјајан учинак целог тима, а на крају и са два поена Катарине Лазовић.

У победничком тиму Ана Бјелица је освојила 29 поена, Бојана Миленковић је додала 15, а Јована Стевановић девет. Код Канађанки Кира Ван Рајк је стала на 20 поена, док је Емили Маљо додала 17.
Србија је пре последњег меча против Јапана (субота на недељу у 1 час после поноћи) на седмој позицији са седам победа и 20 бодова. Канађанке су остале на деветом месту са четири победе и три бода мање од осмопласираног Тајланда.

Селекција Србије се придружила репрезентацијама САД, Бразила, Јапана, Италије, Кине и домаћина Турске на финалном турниру у Анкари. У петак су у Калгарију одбојкашице Холандије савладале Белгију са 3:1, док је Турска нанела и други пораз Јапану, резултатом 3:1.

Извор: Alo.rs