Убједљива побједа Партизана, друго мјесто осигурано

Кошаркаши Партизана у 16. колу групе А Еврокупа победили су Шлонск у Вроцлаву резултатом 93:71 и готово сигурно обезбедили најмање друго место пред плеј-оф.

Црно-бели после брисања учинка Локомотиве из Краснодара имају скор 11-4, а захваљујући тријумфу Лиеткабелиса против Андоре (88:75) оверили су другу позицију и до полуфинала ће имати предност домаћег терена. Шлонск је осми са скором 3-11.

Београђани у последњем колу гостују последњепласираном Тренту, а до прве позиције у групи могу само уколико Хувентуд изгуби оба меча до краја прве фазе такмичења – од Метрополитана у Паризу и од Андоре у Бадалони.

Екипа Жељка Обрадовића озбиљно је ушла у меч у Вроцлаву од првог минута вођена искуством из првог дуела у српској престоници када су серијом у финишу дошли до тријумфа.

Партизан је предвођен расположеним Алексом Аврамовићем и Кевином Пантером и потпомогнути Балшом Копривицом брзо дошао огромне предности, а на нешто више од два минута пре краја прве четвртине на семафору је писало 29:9.

Београђани су на полувремену имали плус 19 (50:31) и било је јасно да у наставку чудо треба да се догоди да гости испусте огромну предност.

Шлонск је запретио у финишу треће четвртине када се разиграо Тревис Трајс, али нису могли више од „подношљивих“ 64:53 после 30 минута.

Обрадовићева екипа је у последњој деоници заиграла за нијансу агресивније и сконцентрисаније и резултат је одмах дошао – Мадар је погодио за 77:56 у 35. минуту. Црно-бели су у финишу мало посустали, али убељив тријумф ниједног тренутка није дошао у питање.

Мадар и Пантер су били најефикаснији са по 15 поена, Зек Ледеј је додао 14, Аврамовић 11, а Копривица 10 уз 8 скокова. У пораженом тиму Јакуб Каролак је имао 14, Трајс 13, а Керем Кантер 12 поена.

Извор: Спорт клуб