Црна Гора без среће на старту ЕП, Турска боља у узбудљивом финишу

Црногорски кошаркаши су били близу изненађења на старту Еуробаскета, побједе која би их примакла осмини финала, али Турска је оправдала улогу фаворита.

Након велике борбе у Тблисију „црвени“ су поражени 72:68, можда су и неке судијске одлуке допринијеле томе, али на крају – изабраници Бошка Радовића су сами криви јер су дозволили противнику да меч заврши серијом 7:0.

Имала је Црна Гора предност 68:65 када је на два минута и 29 секунди прије краја погодио Владимир Михаиловић.

Потом је лако трошила нападе, дала Турској шансу коју је састав Ергина Атамана искористио да упише први тријумф.

Имала је Црна Гора посљедње 23 секунде да побиједи, али није пронашла пут до коша…

Један детаљ у финишу је привукао пажњу и наљутио све у нашем тиму, када је 4,5 секунде прије краја свиран фаул у нападу Марку Симоновићу над Джедијем Османом.

Бојан Дубљевић је са 18 поена (све у другом полувремену) био најефикаснији у нашем тиму, Симоновић је постигао 13…

Шејн Ларкин је предводио Турску са 18, Осман је уписао 15, а Алперен Шенгун 12…

Наредни противник нашој селекцији је Белгија у суботу од 13.30 часова.