Чудесни Кари нокаутирао Бостон, Голден Стејт изједначио у финалу

Четврта утакмица финала НБА лиге је прошла у знаку Стефа Карија, играча који се у трећем дуелу повриједио, чак у једном моменту био и под знаком питања за наставак серије.

Вориорси су савладали Бостон у гостима резултатом 107:97, а Кари стигао до трећег најбољег учинка у каријеру у плеј-офу.

Уписао је 43 поена, имао је и 10 скокова и четири асистенције, па његов тим сада поново има предност домаћег терена.

“Срце тог момка је невјероватно. Нјегова енергија нас је носила када нам је то било најпотребније. Сада ми морамо њему да помогнемо”, рекао је о Карију саиграч Клеј Томпсон.

Томпсон је постигао 18, а Ендрју Вигинс 17 уз 16 ухваћених лопти. Одличан је био и резервиста Джордан Пул са 14 поена…

Гости су у “ТД гардену” до тријумфа стигли серијом 10:0 у посљедњој четвртини, Селтикси нису имали одговор, па сада опет морају по брејк у Сан Франциску ако желе да дођу до 18. прстена у историји.

“Све би било другачије да смо славили, али сада је 2:2 и знамо шта морамо да урадимо”, истакао је тренер Бостона Име Удока.

Джејсон Тејтум је уписао 23 поена и 11 скокова, али је погодио само једном у посљедњој четвртини.

Джејлен Браун је додао 21, а Маркус Смарт 18, укључујући и тројку пет минута прије краја када је Бостон повео 94:90. Након тога је услиједила серија ривала 10:0…

Наредни меч је у ноћи између понедјељка и уторка (три сата иза поноћи).