Đoković velikim preokretom do pobjede nad Alkarasom: Spektakularno finale Sinsinatija

Sprski teniser Novak Đoković je spektakularnim preokretom nad Karlosom Alkarazom i rezultatom 2:1 (4:6, 7:6, 7:6) došao je do trofeja mastersa u Sinsinatjiu. On se na taj način revanširao mladom Špancu za poraz u finalu Vimbldona.

Duel za pamćenje odigran je večeras u Ohaju, jedan od najzbudljivijih mečeva u istoriji.

Imali smo priliko da vidimo nevjerovatne poene i borbu do posljednje kapi znoja.

Španac je imao set i brejk prednosti, Đoković je bio na koljenima, tražio pomoć doktora.

Ipak, on se vratio i u spektakularnom finalu Sinsinatija, poslije tri sata i 50 minuta bespoštedne borbe, slavio 39. titulu na mastersima.

Ovo je bio najduži meč u istoriji turnira.

Đoković je razliku na ATP listi smanjio na svega 20 bodova.

Stručnjaci vjeruju da će nakon US opena gotovo sigurno opet biti broj 1, jer njegov trenutno najveći rival brani 2.000, a on nijedan poen.