Ђукановић доставио допуњени предлог одлуке за скраћење мандата Скупштини

У допуњеном Предлогу за скраћење мандата Скупштини, којег је Ђукановић јуче доставио, а на сајту парламента је објављен данас, предсједник тражи ванредну сједницу парламента 30. септембра, што је био његов ранији предлог

Предсједник Црне Горе Мило Ђукановић доставио је Скупштини допуњени предлог одлуке за скраћење мандата Скупштини, након што му га је предсједница парламента Данијела Ђуровић вратила на дораду.

Ђуровић је јуче обавијестила Ђукановића да његов ранији захтјев за сазивање ванредне сједнице Скупштине, на којој би се 30. септембра разматрао предлог за скраћење мандата Скупштини Црне Горе 27. сазива, није уредан и не испуњава услове прописане Уставом и Пословником Скупштине Црне Горе.

Претходно је Колегијум предсједнице Скупштине одлучио да она врати Ђукановићу предлог, јер није доставио предлог одлуке о којој треба да се гласа.

Ђукановић је у првом предлогу за скраћење мандата Скупштини најприје објаснио разлоге због чега неће дати мандат Лекићу, а затим је предложио скраћење мандата Скупштини, чиме се стварају услови за пријевремене парламентарне изборе.

У допуњеном Предлогу за скраћење мандата Скупштини, којег је Ђукановић јуче доставио, а на сајту парламента је објављен данас, предсједник тражи ванредну сједницу парламента 30. септембра, што је био његов ранији предлог.

У образложењу, Ђукановић је навео да након обављених консултација о мандатару за састав владе није „стекао утисак да постоји јасна већина која би била у стању да формира Владу која би понудила рјешења веома тешких проблема на финансијском, економском, правном, институционалном и политичком плану“.

„Посебно на безбједносном, имајући у виду актуелну кризу у Европи изазвану агресијом Русије на Украјину, која има несумњиве импликације на безбједност Западног Балкана“, навео је Ђукановић.

Он је обавијестио Ђуровић да је обавио консултације са представницима Демократске партије социјалиста (ДПС), Социјалдемократске партије (СДП),Социјалдемократа Црне Горе (СД), Бошњачке странке (БС), Албанске алтернативе (АА), Форце, Демократске уније Албанаца (ДУА),Демократске партије (ДП) и Либералне партије (ЛП).

Позиву се, како је навео нијесу одазвали представници Демократског фронта (ДФ), Демократске Црне Горе, Социјалистичке народне партије (СНП) и Грађанског покрета УРА.

Извор: Вијести

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest