Пензионери са сјевера Црне Горе обавјештавају јавност да су јуче прикупили преко четрнаест еура помоћи за посланике у Скупштине Црне Горе. Пензионери су данас Центру безбједности Бијело Поље најавили протест за 1. март у 12 часова.

-Протест ће почети на Градском тргу, одакле ће након обраћања представника кренути у протестну шетњу до главне градске бјелопољске раскрснице ка Подгорици-каже Светозар Чабаркапа, један од организатора.
Како су саопштили, раскрсницу ће блокирати као упозорење Подгорици, да ће сљедећи пут блокирати читав сјеверни регион према главном граду у случају им се не испуне захтјеви.
-Позивамо све пензионере не само са сјевера Црне Горе већ из читаве државе да дођу 1.марта у Бијело Поље и да сви заједно покажемо нашу снагу. Такође позивамо и све грађане да изађу на трг и дају подршку пензионерима у борби за своја права и своје достојанство”, закључује се у саопштењу пензионера.
Дан