Hrvatska poslala moćni Brazil kući: Šokantna utakmica u Dohi – ovo su strelci

Fudbalsko čudo, tako se može opisati meč Hrvatske i Brazila u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Kataru. Izabranici Zlatka Dalića izbacili su nakon penala prvog favorita za titulu.

Kažu da je fudbal igra u kojoj 22 čovjeka igraju 90 minuta i uvek pobeđuju Nemci, to pravilo ima izuzetak, u slučaju da se igra 120 minuta, gotovo uvek pobjeđuju Hrvati.

Fudbaleri Hrvatske su napravili svjetsku senzaciju i posle boljeg izvođenja jedanaesteraca eliminisali prvog favorita za svetsku titulu Brazil – 4:2 na penale, 1:1. 0:0.

Šokantna utakmica u Dohi završena je velikim trijumfom svjetskog vicešampiona Hrvatske! Brazil je do tri minuta pre kraja meča imao pobjedu u rukama, ali je onda Petković iz prvog šta na gol pogodio za Hrvate. Lopta je na putu do mreže zakačila Markinjosa, promenila pravac i Alison nije mogao ništa da učini!

Hrvatska – Brazil 4:2 na penale, 1:1 posle produžetaka, 0:0