Лидл купио земљиште у Сити кварту за 3,7 милиона еура

Стечајни управник Младен Марковић потписао је уговор о купопродаји са компанијом ММС Проперти солутионс (ММС) која је за 13,2 хиљаде квадрата земљишта некадашње фабрике ,,Радоје Дакић“ у стечају, понудила 3,73 милиона еура.

– Све је завршено, потписан је уговор и плаћена је купопродајна цијена – казао је Марковић.

Ријеч је о компанији, коју је, према подацима из ЦРПС, у марту прошле године основала WЕ-Интернатионал Зwеите ГмбХ, оснивач познатог трговачког ланца Лидл у Босни и Херцеговини. Овлашћена лица ММС-а су Томислав Шапина и Драган Чигоја, који су одговорна лица и у србијанском Лидлу. Малопродајни ланац Лидл дио је Шварц групе са сједиштем у Некарсулму у Нјемачкој, а у Србији је присутан од 2018. године, док у БиХ још нијесу отворене малопродаје, иако је компанија, према подацима из њиховог регистра, основана у априлу прошле године. Нјихове трговине постоје у 27 земаља Европе и САД-а са преко 10,5 хиљада продавница и преко 260 хиљада запослених. Недавно је министар економског развоја Јаков Милатовић казао да Лидл намјерава да запосли хиљаду људи у наредне три године.

Осим ове имовине ,,Дакића“, преостале су још градске саобраћајнице, за које је раније наведено да их једино може купити Главни град, као и парцела од 8,6 хиљада квадрата вриједна 2,45 милиона еура, коју је Марковић одлучио да не продаје док се не оконча судски поступак око једног дијела земљишта.

Прва лицитација, која је до сада изазвала највеће интересовање купаца, организована је у јулу прошле године када су власници парцела у подгоричком Сити кварту постале компаније КИПС градња у власништву Николе Дрекаловића, Савана бизнисмена Веселина Мијача и Адмирал холдинг у власништву Жарка и Жељка Митровића за укупно 16,65 милиона еура. До сада је од продаје имовине ,,Дакића“ приходовано преко 42 милиона еура, а намирено 10,5 милиона еура потраживања бивших радника, који за 77 зарада по правоснажним пресудама потражују 45 милиона еура без камате. Представник радника Милан Вукчевић је недавно Побједи казао да ће за комплетно намирење радника недостајати 20 милиона еура које држава мора да обезбиједи.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest