Партизан славио у Задру

Marko Metlaš/alo!

У последњој утакмици првог кола АдмиралБет АБА лиге, кошаркаши Партизана савладали су Задар у гостима резултатом 78:73 (21:21, 13:21, 20:18, 19:18).

Тако је Жељко Обрадовић на новом дебију на клупи црно-бијелих уписао први тријумф.

На почетку меча истакао се Луковић који је задавао велике проблеме одбрани „црно-бијелих“ који су и поред тога одржали вођство.

Убрзо је „прорадио“ Пантер са десет поена у првој четвртини, али је захваљујући тројци Јордана Задар поравнао резултат пред одлазак на краћи одмор – 21:21.

„Парни ваљак“ је заиграо боље у другом кварталу, који су ријешили у своју корист – 21:13. Одлично су у тим моментима играли капитен Раде Загорац и Алекса Аврамовића, па је Партизан у једном моменту имао и двоцифрену предност.

Партизан је добро започео друго полувријеме тројком Мадара, након тога поново стигао до двоцифрене предности, али су серија грешака и двије тројке Јордана одржали Задар у игри пред последњу дионицу – 54:60.

Поенима Вуковића и Дрежњака Задар стигао на само поен заостатка који је у једном тренутку дошао и до изједначења, но Мур је двема тројкама у веома битним моментима успио да врати предност својој екипи.

Партизан је у последњи минут ушао са три поена предности, а тачку на утакмицу ставили су Трифуновић и Пантер поенима са слободног бацања.

Најефикаснији у побједи Партизана били су Далас Мур (14п), Алекса Аврамовић (11п), Кевин Пантер (14п) и Урош Трифуновић (11п).

Код Задрана су се истакли Домагој Вуковић са 16 и Антонио Јордано са 15 поена.