Povratak kralja: Đoković od ponedjeljka ponovo na tronu najboljeg na svijetu

Srpski teniser Novak Đoković od ponedjeljka biće ponovo prvi na ATP listi svjetskih tenisera.

Đoković će započeti svoju 381. nedjelju na tronu.

To je epilog teniskog meča u polufinalu turnira u Majamiju između španskog tenisera Karlosa Alkarasa i italijanskog Janika Sinera.

Naime, Alkaras je morao da osvoji taj turnir kako bi ostao prvi svjetski teniser, međutim u tome ga je zaustavio Siner koji je pobijedio rezultatom 2:1 u setovima (7:6, 4:6, 2:6).

Prvi set je bio ubedljivo najneizvesniji na meču. Već u četvrtom gemu vidjeli smo brejk Italijana koji je tako došao do prednosti, ali ona nije bila dugog daha, pošto je već u sedmom gemu Alkaras takođe oduzeo servis protivniku.

Ušlo se u taj-brejk, u kome je Španac bio bolji, te je uspio da povede sa 1:0 u setovima.

U tim trenucima rijetko ko bi mogao da da šanse žilavom Italijanu, koji je već u prvom gemu drugog seta uspeo da dođe do brejka, koji je već u četvrtom ponovo vraćen.

Ipak, Siner je bio pravi onda kada je to bilo najpotrebnije, te je u finišu seta uspio da dođe do trećeg brejka na meču i tako izjednači na 1:1 u setovima.

Sa mnogo više samopouzdanja ušao je u set odluke Italijan, koji je ponovo već u prvom gemu oduzeo servis protivniku, da bi u sedmom uspio da to potvrdi i dođe do trijumfa vrijednog plasmana u finale.

Siner će u finalu mastersa u Majamiju igrati sa Danilom Medvedevom, koji je bio bolji od Karena Hačanova sa 2:1 u setovima.