Рапсодија у црвеном, Виљареал се извукао на „Енфилду“

Очекивано, Ливерпул је савладао екипу Виљареала 2:0 у првој утакмици полуфинала Лиге шампиона. Неочекивано, шпански тим пружио бледу партију и може бити пресрећан што је са „Енфилда“ испраћен са смо два гола у мрежи. Реванш меч је на програму наредног уторка у Шпанији.

После прве утакмице полуфинала Лиге шампиона на између Ливерпула и Виљареала утисак је да оба тренера могу бити задовољна.

Јирген Клоп због победе свог тима од 2:0, али и због игре у дефанзиви, која није дозволила гостима иоле озбиљнију прилику пред голом Алисона.

Унај Емери мора бити задовољан резултатом, пошто је утисак да је Виљареал добро прошао у дуелу са изузетно расположеним нападачима Ливерпула.

„Црвени“ су били доминантни, стварали прилике, постигли два гола у само три минута и све је личило на потапање „жуте подморнице“.

Ипак, домаћи тим је у финишу меча склонио ногу са гаса, вероватно плашећи се неке контре шпанског тима, која је за 90 и кусур минута игре упутила само један ударац ка голу противника.

Чак 15 шутева упутили су „црвени“ ка голману Руљију у првом полувремену, а најближи поготку били су у 42. минуту, када је „бомба“ Тијага Алкантаре завршила на стативи Виљареаловог гола.

На голове у наставку није се дуго чекало, а Ливерпул је до вођства стигао срећно, али потпуно заслужено.

Играо се 53. минут, када је капитен Хендерсон покушао да упути центаршут, а лопта закачила Еступињана и преварила голаман гостију.

Само 132 секунде касније, Мухамед Салах асистирао је Садију Манеу, који спретно протура лопту поред Руљија за сигурну предност домаће екипе.

Виљареал је покушао да узврати, али је голман Алисон био потпуно без посла у овом мечу. Везни ред „црвених“ деловао је беспрекорно, а оно мало напада гостију што је стизало до казненог простора, са лакоћом су решавали Ван Дајк и Конате.

Ливерпук је већ хедном ногом закорачио ка финалу на „Стадиону Француска“, судећи по првом дуелу у реваншу их чека пука формалност.

Ипак, не треба заборавити да Виљареал са клупе предводи Унај Емери, специјалиста за нокаут фазу европских купова, а четири освојене Леиге Европе довољно сведоче о његовим квалитетима.

Реванш меч између Виљареала и Ливерпула игра се наредног уторка у Шпанији.