СКАНДАЛ: Осуђена жена бившег начелника Генералштаба куповала гласове за ДПС, Предраг Бошковић је онда запослио у министарство одбране!


Супругу тадашњег начелника Генералштаба Драгутина Дакића, Маријану Дакић, иако је осуђена због куповине гласова за ДПС, та партија је запослила у Министарству одбране, сазнаје Борба.

Она је осуђена да је општину Беране, као директор Дневног центра за дјецу и омладину са тешкоћама у развоју оштетила за 137.000 евра.

Међуртим, иако је осуђена, ДПС ју је средином прошле године запослио у Војно-медицинском центру, у дијелу Центра који се бави здравственим услугама за припаднике полиције.

Одлуком суда у Бијелом Пољу, њој је раније потврђена казна од шест мјесеци затвора условно на двије године.

Није познато како је овај предмет на крају правоснажно окончан, односно, да ли је Дакић морала да плати поменути износ за који ју је тужила општина Беране.

Бјелопољски Виши суд преиначио је пресуду Основног суда у Беранама и прогласио кривом бившу директорицу Дневног центра за дјецу и омладину са тешкоћама у развоју Маријану Дакић, јер је злоупотријебила службени положај и прекорачила границе службеног овлаштења незаконитим запошљавањем више од 60 особа. У образложењу одлуке пише да је Дакићева за 137.233 евра оштетила Општину Беране, која је оснивач те јавне установе.

Судије су промијениле квалификацију кривичног дјела, и Дакић огласиле кривом због злоупотребе службеног положаја, а не због повреде равноправности у запошљавању.

Кривичну пријаву против Дакићеве поднијела је Општина Беране, убрзо након локалних избора 2014. у том граду, и промјене власти.

Они су тада тврдили да је Влада Црне Горе одобрила ситематизацију за петнаест радних мјеста у тој јавној установи, а да је Демократска партија социјалиста у Беранама, прије мартовских локалних избора, запослила неколико пута више радника, купујући на тај начин гласове.

Уговор о раду тада је склопљен са 15 особа, а са 48 уговор о привременим и повременим пословима. Уговоре о раду добили су дефектолог, педагог, васпитач, физиотерапеут, двије медицинске сестре, портпарол, возач, сервирка и куварица.

У том тренутку ЈУ Дневни центар за дјецу и омладину са тешкоћама у развоју имао је свега шест корисника.

Добар дио радника који се водио као запослен у тој установи никада није дошао на посао, али су за неколико мјесеци успјели да потроше читав годишњи буџет од стотину хиљада еура за исплате личних доходака.

Borba

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pin It on Pinterest