Швеђани до титуле шампиона Европе после 20 година!

Швеђани су вечерас у великом финалу надиграли Шпанију са 27:26 и тако после 20 година дошли до крова Европе.

Нешто боље Швеђани су започлеи меч и имали константно вођство од један или два гола разлике.

tviter

У другом дијелу првог полувремена услиједио је преокрет, Шпанци су успоставили вођство и на велики одмор отишли са предношћу 13:12.

Резултатска клацкалица наставила се у другом дијелу утакмице и селекције су се често смјењивале у вођству.

Швеђани су од средине другог дијела успјели да пређу у вођство, додуше минимално, а онда на седам, осам минута до краја оду и на плус два.

Ипак, услиједио је финиш за инфаркт, па су Шпанци на два минута до краја стигли до поравнања, 26:26.

Шпанци су имали напад за вођство, али су га упропастили. Услиједио је напад Шведске, досуђен је седмерац, а Егберг га је реализовао и донио велику радост својој селекцији.

Швеђани су најтрофејнија европска селекција која је пет пута била шампион Старог континента.