Звезда савладала Морнар у АБА лиги

Кошаркаши Црвене звезде савладали су резултатом 81:74 екипу Морнара из Бара у мечу 18. кола АБА лиге, у дуелу у којем су водили сво време. У мечу који је одигран ноћас у хали „Александар Николић“, екипа Дејана Радоњића је наставила серију победа у регионалном такмичењу, а једини пораз до сада у АБА лиги тим са Малог Калемегдана доживео је још у октобру од Игокее.

Црвено-бели су после овог тријумфа најбољи тим лиге са скором 15-1, док је екипи Михаила Павићевића прекинула низ од три победе и сада су на билансу 7-9.

Домаћин је, после уводних минута егала, водио највећим делом првог полувремена, а Морнар је у неколико наврата успевао да се потпуно врати у дуел. Ипак, Радоњићев тим крајем трећег периода креће у серију којом долази до двоцифрене предности, која достиже и максималних +15 средином последње деонице. На крају Морнар успева да припрети, али не и да дође до неизвесне завршнице.

Најбољи у победничком саставу био је Дејан Давидовац – убацио је 18 поена (6/8 из игре, 4/4 за три поена), 5 скокова и 2 блокаде. Капитен Бранко Лазић имао је 13 поена (4/8 из игре) и 2 асистенције, а Никола Калинић је забележио 11 поена (3/10 из игре), 3 асистенције и 2 украдене лопте. Нејт Волтерс је имао 7 поена, а по 6 су додали Лука Митровић, Огњен Добрић и Ерон Вајт.

У пораженој екипи сјајан је био Владимир Михаиловић са 26 поена (10/20 из игре) и 4 скока, а подршку је имао у Сеаду Шеховићу, који је додао 12, и Немањи Гордићу, који је уписао 10 поена, као и 7 асистенција.

У наредном колу српски шампион идуће суботе гостује Меги,  а пре тога црвено-беле очекују два дуела у Евролиги – у уторак у Београду против Арманија и у четвртак, такође у српској престоници, против Монака, који води некадашњи Звездин тренер Саша Обрадовић.